Hakkımızda

Avrupa Birliği tarafından desteklenen projemiz Uçan Süpürge Vakfı tarafından yürütülmektedir. Türkiye’de cinsiyet eşitliği adına yıllardır önemli mücadeleler veren Uçan Süpürge Vakfı olarak, “E-Eşitlik” Projesi ile kadınların karar alma mekanizmalarına katılımlarını sağlamak, aktif vatandaşlık becerilerini güçlendirmek ve kadınların insan hakları konusunda örgütlü ve bütüncül hareket etmesi amaçlanmıştır. Bu hedeflere ulaşabilmek adına 15 aylık bir süreyle yürütülmesi planlanan proje kapsamında oluşturulacak dijital bir eğitim platformu aracılığıyla kadınlara cinsiyet eşitliği ile ilgili gerekli bilgiler sağlayarak kadınların sivil toplumdaki ve kadın sivil toplum kuruluşlarındaki (STK) kapasitelerini güçlendirmek amaçlanmıştır. E-Eşitlik” Projesi kapsamında gerçekleştirilen söz konusu çevrimiçi toplantı ile kadın STK’larının ihtiyaçlarını ve beklentilerini öğrenmek ve müfredatı belirlemek hedeflenmiştir.

Platformumuza üye olarak hemen eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğitim almak için bir ücret ya da ön koşul yoktur.

Evet, eğitimlerimizden faydalanabilmeniz için platformumuzun sağ üst köşesinde yer alan ÜYE OL linkini tıklayarak üye olabilir ve hemen eğitiminize başlayabilirsiniz.

Toplumsal Cinsiyet Eğitliği Eğitim modülümüzde toplam 4 bölüm bulunmaktadır. Her bölümün sonunda bölüm soruları bulunmaktadır. Bu soruları doğru cevaplamanız ve tüm eğitim sonunda da yapılacak online sınavdan başarılı olmanız beklenmektedir. Eğitim sonunda da katılım belgesi verilmektedir.

Eğitimleri maksimum 1 ay içinde tamamlamanız beklenmektedir.

Eğitim ücretsizdir. Herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz.

Evet eğitim sonunda katılım belgesi için sınav yapılmaktadır. Başarılı olduğunuz takdirde katılım belgenizi alacaksınız.